Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021

Ogłoszenia duszpasterskie
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy 21 Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.30 dzieci, młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

5. We wtorek, wyjątkowo Mszy św. w Suliborzu i Rybakach nie będzie, natomiast w czwartek Msza św. Pomieniu będzie o godzinie 16.30.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.