Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2016

XV niedziela roku

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu ? przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. Choć jest dopiero początek wakacji, nasza parafia myśli już o wrześniu i kolejnym roku szkolnym, dlatego pragniemy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ?Tornister Pełen Uśmiechów?. Celem akcji, podejmowanej w Polsce już po raz siódmy, a w naszej parafii po raz pierwszy, jest polepszenie warunków do nauki dla dzieci ze szkó podstawowych i gimnazjalnych. Każde dziecko w oczach Pana Boga ma taką samą wartość. Przy chrzcielnicy ustawionych jest dwadzieścia pustych plecaków z przypiętym imieniem i klasą do której będzie uczęszczało w nowym roku szkolnym dziecko. Włączając się w tą akcję zabieramy pusty plecak do domu, aby stworzyć dziecku wyprawkę szkolną. W plecaku, który oddajemy do piętnastego sierpnia jest umieszczona na ulotce przykładowa lista potrzebnych rzeczy. Finansowa pomoc Państwa nie może zamknąć naszych serc na pomoc drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do włączenia się do tej akcji.

4. Środowe nabożeństwo nowennowe z racji 13. dnia miesiąca połączymy z nabożeństwem fatimskim, które odprawimy po Mszy św..

5. Po Mszy św. będziemy zbierali do puszek ofiary na archidiecezjalną część Światowych Dni Młodzieży.

6. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Grzegorz Marcin Pabich, rz. kat., kawaler, zam. w Reczu
Patrycja Mroczek, rz. kat., zam. w Reczu. zap. III