Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020. Imieniny: Estery, Metodego

Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

3. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”.

4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy św. o godzinie 18.00. W obliczu pandemii chciejmy je również zaśpiewać w naszych „kościołach domowych”. Po litanii do Matki Bożej prosząc Boga o wybawienie od epidemii można zaśpiewać suplikacje.

5. Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciej Szmuc na polecenie ks. arcybiskupa bardzo prosi o kontunuowanie zakupu świec i baranków wielkanocnych do końca czasu Wielkanocy, przez co będziemy mogli się przysłużyć wielkiemu dziełu dobroczynnemu Caritas.

6. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie parafii.