Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2015

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś ? szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Msza Święta i procesja fatimska o godz. 18.00. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym odprawimy o godzinie 17.30.

3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe przy krzyżach zaśpiewamy dziś w obecności kapłana o 15.00 w Pomieniu, Nętkowie i Wielgoszczy. W przyszłą niedzielę w Głębokim, Kolonii Suliborek i Grabowcu.

4. Zapraszam chętnych do udziału w pielgrzymce do grobu św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio organizowanej przez katedralne biuro pielgrzymkowe Santiago w dniach 20 ? 27 czerwca 2015 r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki to 1450 złotych.

5. Ogłoszenia duszpasterskie oraz intencje mszalne możemy przeczytać w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej parafii www.parafiarecz.pl.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego.

7. Wielkie ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj do puszek, a przeznaczone tak jak w całej Polsce na pomoc w Nepalu po strasznym trzęsieniu Ziemi.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

Karol Józef Bobojć, kawaler, rz. kat., zam. w Święciechowie
Sylwia Bożena Chorobińska, panna, rz. kat., zam. w Suliborku.
zap. I

Bartosz Apanasowicz, kawaler, rz. kat., zam. w Rzecku