Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2016

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. W czasie kolędowym Msze św. w dni powszednie będą tylko o godzinie 9.00. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek od 14.00 do 16.00.

4. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

Plan kolędy: - poniedziałek ul. Kolejowa;
- wtorek ul. Ratuszowa, Rynek, Murarska;
- środa ul. Środkowa od nr 2 do 15a;
- czwartek ul. Środkowa od 15b do końca;
- piątek ul. Tylna od nr 1 do 36
- sobota od 10.00 ul. Tylna od nr38 a do nr 50 i też od 10.00 Pomień.