Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU



1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.

3. W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. W uroczystość Wniebowzięcia Msze Święte wraz z poświęceniem ziół i kwiatów w naszym kościele tak jak w niedzielę.

5. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6. Bezpłatne spotkanie dla osób zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi we wtorek o godzinie 19.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

7. W czasie wakacyjnym biuro parafialne jest nie czynne. Wszelkie sprawy proszę załatwiać z księdzem po uprzednim umówieniu się przy okazji Mszy św. albo przez telefon.

8. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
Łukasz Kotniewicz – Marta Monika Kotniewicz z d. Adamczewska.