Dziś jest niedziela, 19 maj 2024. Imieniny: Iwa, Piotra

Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2015

1. Dziś ? dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. W środę o godz. 18.00 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna. W piątek o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. przed Obrazem Jezu, ufam Tobie.

3. W czwartek ? procesja fatimska po Mszy Świętej celebrowanej o godz.18.00.

4. W sobotę ? (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem ?Cudu nad Wisłą?, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00, 11.30 i 18.00. Msze św. na filiach tak jak w niedziele tzn. w Suliborzu o 9.00, Rybakach o 10.00, Pomieniu o 10.30, Nętkowie o 12.00 i w Słutowie o 18.00. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy.

5. Sobotnia wieczorna Msza św. w Reczu jest odprawiana jako niedzielna dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie.

6. Jak co roku w sierpniu przejdzie przez naszą parafię pielgrzymka z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Chcąc ugościć jak najlepiej pielgrzymów, już teraz proszę o zgłaszanie wolnych miejsc na nocleg z 21 na 22 sierpnia.

7. Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę archidiecezjalną na Jasną Górę w dniach 25 ? 26 wrzesnia.

8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Krzysztof Klich, kawaler, rz. kat., zam. w Nętkowie
Paulina Schwarz, panna, rz. kat., zam. w Stradzewie zap. III