Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie 09.07.2017

XIV Niedziela Roku

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel ? Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora ? Módl się i pracuj! ? to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (?997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3. W czwartek, trzynastego lipca, wypada kolejny Dzień Fatimski przypominający w setną rocznicę trzecie objawienie Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. o godzinie 18 wyruszmy odmawiając różaniec z procesją fatimską na ulice naszego miasta.

4. Zainspirowani listem Ordynariusza Zielonogórsko-Gorzowskiego ks. bp Tadeusza Lityńskiego w przyszłą niedzielę złóżmy do puszek ofiary na odbudowę zniszczonej w pożarze Katedry Gorzowskiej.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Hubert Tondera, rz. kat., zam. w Skrzelewie
Katarzyna Urwentowicz, rz. kat., zam. w Reczu