Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

Zesłanie Ducha Świętego

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła Głównej Patronki Archidiecezji.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w Uroczystość Bożego Ciała będą przeżywały rocznicę swojej pierwszej komunii w środę 12 maja po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 18.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Adrian Adam Wilczek ? Patrycja Wyskiel
2. Patryk Jarosz ? Martyna Sikora