Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.2021

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

4. W czwartek o godzinie 17.00 spotkanie z dziećmi z klasy III c i ich rodzicami przygotowujące bezpośrednio do pierwszej komunii św., w piątek o godz. 17.00 pierwsza spowiedź tych dzieci oraz rodziców. W najbliższą sobotę, 15 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klasy III c o godzinie 13.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Oskar Nachurny ? Mirela Szczota
zap. II
2. Piotr Kowalski ? Natalia Piłat
zap. I