Dziś jest niedziela, 16 styczeń 2022. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza

Ogłoszenia duszpasterskie 09.01.2021

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

4. W tym tygodniu będziemy kontynuowali rozpoczętą wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. W tym miejscu proszę o zgłoszenia dodatkowej kolędy dla tych osób, które z różnych względów nie mogły przeżyć kolędy we właściwym czasie. Zaproszenia dzisiaj złożone będą zrealizowane w piątek.

5. W tym tygodniu biuro parafialne jest nieczynne.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Plan kolędy:
Poniedziałek od 16.00 ul. Środkowa i Rynek;
Wtorek od 16.00 ul. Słoneczna, Tylna, Podgórna;
Środa od 16.00 ul. Kolejowa, Choszczeńska, Ratuszowa, Wolności;
Czwartek od 16.00 ul. Wysoka, Promenada, Szumin, Trzebiń, Lipowa, Reja, Słowackiego, Al. Wolności, Srebrna, Leśna, Różana, Stargardzka, Chyża, Cicha, Lubanowska, Konopnickiej, Sienkiewicza, Staromiejska.