Dziś jest środa, 8 maj 2024. Imieniny: Stanisława, Lizy

Ogłoszenia duszpasterskie 08.12.2019

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych ?Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny?.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym ? już dwudziestym z kolei ? Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

3. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru ? narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 7.00 i o adwentowej spowiedzi św.

4. Dzieło naszej adwentowej przemiany niech dokona się przez udział w rekolekcjach, które będziemy przeżywali w Reczu od dzisiaj do środy na wieczornych Mszach św. o godzinie 18.00. Adwentowe dni skupienia ze spowiedzią na filiach w poniedziałek: Słutowo godzina 16.00, Sulibórz godzina 17.00, we wtorek: Rybaki godzina 16.00, Pomień godzina 17.00, w środę: Nętkowo godzina 16.00 i Pomień godzina 17.00.

5. Opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można wciąż kupić w zakrystii.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.