Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU


1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

4. Podczas nowenny o godz. 18.00 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

5. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Odpust związany z oktawą uroczystości Wszystkich Świętych decyzją Stolicy Apostolskiej został rozciągnięty z 8 dni na cały listopad

6. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas nabożeństwa o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii.

7. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.