Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2015

1. Dziś ? trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii.

2. Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia. W naszej parafii zapraszamy dziś i we wszystkie inne niedziele listopada o godzinie 15.00 na cmentarz na wspólną modlitwę różańcową za naszych zmarłych.

3. Jutro ? święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

4. W środę ? 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. U nas o godz. 15.00 Msza Święta dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa wypominkowa o godzinie 17.00, a następnie Msza św. wieczorna.

5. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Panu Bogu przy ołtarzu do grona ministranckiego. Chętni niech kontaktują się z księdzem Markiem.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.