Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie 08.09.2019

XXIII niedziela roku

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła ? Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18, Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.

4. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w różańcu na ulicach naszego miasta w piątek po Mszy św. o godz. 18.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 18.

6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

7. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do I Komunii św. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę po Mszy św. o godzinie 18.

8. Od września wprowadzamy dodatkowy czas działania biura parafialnego. Oprócz poniedziałku, środy i piątku biuro parafialne będzie czynne (szczególnie dla przyjezdnych) w soboty od godziny 11 do 13.

9. Parafia św. Jadwigi Królowej w Choszcznie zaprasza do udziału w pielgrzymce śladami siostry Faustyny Kowalskiej (23 - 28.09). Sześciodniowe pielgrzymowanie zakończy się udziałem w czuwaniu archidiecezjalnej pielgrzymki na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu z zapewnionymi noclegami i wyżywieniem to 1240 zł. od osoby.

10. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Łukasz Dawid Kiszka ? Dorota Krysiak
zap I