Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 08.04.2018

Niedziela Miłosierdzia Bożego
1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godzinie 18.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają od swoich rodziców poświęcone medaliki Matki Bożej.

4. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w sobotę (14 kwietnia) o godzinie 17.00. Natomiast rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy również w sobotę (14 kwietnia), ale po Mszy św. o godzinie 18.00.

5. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.