Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2016

XIX niedziela roku

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas przypadającej po niej Mszy św. będziemy gościć Orkiestrę działającą przy parafii Świętej Rodziny w Krasnojarsku. Po Mszy św. możemy wysłuchać krótkiego koncertu, a następnie kupić płyty i różne inne pamiątki

3. W sobotę z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które przeżyjemy po Mszy Świętej.

4. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

5. 21 sierpnia będzie w naszej parafii gościć już XVI Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Bożego z Koszalina do Myśliborza. Jak każdego roku przyjmijmy pielgrzymów w liczbie ponad 110 osób pod swój dach dając im możliwość tak cennego wypoczynku. Proszę o wpisywanie się z ofertami noclegów.

6. ?Od Pana Boga nie ma wakacji? ? niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Dariusz Dalmaczyński, rz. kat., kawaler, zam. w Nętkowie
Julita Tuchelman, rz. kat.., panna, zam. w Reczu Zap. II