Dziś jest sobota, 31 lipiec 2021. Imieniny: Ignacego, Ernesty

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: ?Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu??. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą ? jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Nasza procesja będzie procesją uroczystą, ale dotkniętą wieloma ograniczeniami, np. możemy iść bez maseczek o ile będzie zachowana między nami odległość dwóch metrów, w przeciwnym razie maseczki są obowiązkowe. W procesji nie niesiemy sztandarów, różańca i innych dewocjonaliów tylko krzyż na początku. Dzieci niestety nie sypią kwiatków. Liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 12.00.

5. Inne Msze św. i procesje tego dnia będziemy sprawować w naszej parafii następująco: w Słutowie o godzinie 8.00 (bez procesji), w Reczu o godzinie 9.00, w Suliborzu o godzinie 9.00 (z procesją), w Pomieniu o 10.00 (z procesją), w Rybakach o 11.00 (bez procesji) i Nętkowie o 12.00 (z procesją).

6. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 przez wszystkie Dni Eucharystyczne tzw. dawniej oktawę Bożego Ciała.

7. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie parafii.