Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2015

X Niedziela Roku

1. Dziś ? dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Dziś po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

2. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte z procesją teoforyczną tzn. z Najświętszym Sakramentem o godz.: 18.00. Ponadto w środę po Mszy Świętej wieczornej ? skrócona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek, w ostatni dzień tak zwanej ?oktawy? uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta z procesją o godz. 18.00. Po Mszy Świętej błogosławieństwo wianków.

4. W piątek ? uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msza Święte o godz. 15.00 i 18.00 W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

5. W sobotę ? wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (i kolejny dzień fatimski w naszej parafii). po Mszy Świętej wieczornej ? procesja fatimska. Odpust w Pomieniu przeżyjemy w niedzielę o godzinie 10.30.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego. Proszę również o ofiary na naprawę witraży w naszym kościele.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Krzysztof Kubarski, kawaler, rz. kat. zam. w Reczu
Paulina Kotarska, panna, rz. kat., zam. w Choszcznie zap. III