Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2021

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godzinie 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 15.00.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes ? Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 12 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o 18.00. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

4. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.