Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2016

V Niedziela roku

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi ? tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego ? okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 9 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Msze św. na filiach w środę w Słutowie o godzinie 9.00, w Suliborzu o 16.00, w Rybakach o 17.00, w Nętkowie i Pomieniu o 18.00.

3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich parafian. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 16.30 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych. Na filiach gorzkie żale zaspiewajmy w niedzielę przed Mszą św.

6. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek od 15 do 17.

7. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.