Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 07.01.2024

CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

3. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców według następującego porządku:
- poniedziałek od 16 ul. Sienkiewicza, Podgórna, Promenada, Stargardzka, Murarska, Lubanowska, Rybacka;
- wtorek od 16 ul. Środkowa nr 1 - 12;
- środa od 16 ul. Środkowa nr 15 – 26;
- czwartek od 16 ul. Tylna;
- piątek od 15 ul. Aleja Wolności, Wolności, Wysoka, Rynek, Choszczeńska, Szumin, Trzebiń;
- sobota od 10 Pomień, Nętkowo;

4. Z racji kolędy biuro parafialne jest nie czynne. Wszelkie nagłe sprawy proszę załatwiać bezpośrednio po spotkaniu z którymś z księży lub przy okazji Mszy św., którą podczas kolędy w dni powszednie będziemy odprawiać o godzinie 9.00.

5. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.