Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie 07.01.2018

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: ?Tyś jest mój Syn Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

4. Zapraszamy na XIII Konkurs kolęd i pastorałek pod patronatem Ks. bp. Henryka Wejmana oraz Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, który będzie miał miejsce 10 stycznia w godzinach od 9.30 do ok. 15 w hali sportowej. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa, Fundacja Szczecińska, parafia Chrystusa Króla w Reczu, Miejsko-gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

5. W imieniu organizatorów zapraszam na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską w 11 stycznia 2018 roku w hali sportowej przy ulicy Ratuszowej w Reczu o godzinie 15.30. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Reczu, Miejsko-gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Temat spotkania: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Plan kolędy:
- poniedziałek od 16 ul. Kolejowa, Staromiejska, Lubanowska, Rybacka;
- wtorek od 16 ul. Ratuszowa, Rynek, Murarska, Rajsko;
- środa od 16 ul. Środkowa;
- czwartek od 16 ul. Tylna, Wolności;
- piątek od 16 ul. Choszczeńska, Szumin, Trzebiń, Chyża, Różana, Owocowa, Lipowa, Leśna;
- sobota od 10 ul. Aleja Wolności, Czarneckiego, Wysoka, Nętkowo, Grabowiec.