Dziś jest niedziela, 24 styczeń 2021. Imieniny: Felicji, Tymoteusza

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

2. Od dziś możemy kupić pobłogosławienie opłatki na stół wigilijny po Mszy Świętej w zakrystii, a w ciągu tygodnia również w kancelarii. Można też kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym miejscu proszę o chętne osoby, które mimo epidemii zechcą zanieść jak to mamy w naszym parafialnym zwyczaju opłatki i świece Caritas do naszych domów. Proszę też rodziców dzieci pierwszokomunijnych o porozumienie się i przygotowanie dekoracji świątecznych w naszym kościele.

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 7.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

4. „Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy odpowiedzą na ten Apel serdecznie dziękujemy.”

5. Od poniedziałku 7 grudnia do środy 16 grudnia przed Mszą św. wieczorną będziemy odmawiać Nowennę do Andrzeja Boboli w czasie epidemii.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.