Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2015

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: ?Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego??. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty ? Jubileusz Miłosierdzia. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w Internecie na parafialnej stronie internetowej.

4. Msze św. roratnie sprawujemy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00. Po Mszy św. na plebanii dla dzieci i młodzieży kakao wraz z drożdżówką.

5. W zakrystii, biurze parafialnym oraz od osób przychodzących do naszych domów można kupić poświecone w parafii opłatki wigilijne oraz świece ?Caritas? Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. Bardzo dziękujemy za dary składane do przygotowanych w naszych sklepach i kościele koszy, dzięki którym będziemy mogli przygotować najuboższym paczki do godnego przeżycia Świat Bożego Narodzenia.

7. Polecam parafialny kalendarz ścienny na 2016 rok zawierający zdjęcia kościołów naszej parafii. Egzemplarz w cenie 15 złotych można kupić w zakrystii, od ministrantów lub w biurze parafialnym.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Wojciech Cierzniak, rz. kat., kawaler, zam. w Bełcznej
Agata Lewandowska, rz. kat., panna, zam. w Reczu