Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2020

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: ?Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem? (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa ? Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy ?uprawną rolą?, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc ? oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18. W piątek o 15 modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego.

4. Wróciliśmy do normalnego działania biura parafialnego. Kancelaria jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16 do 18 oraz w sobotę od 11 do 13.

5. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.