Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2015

1. Dziś ? dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

2. We wtorek ? święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9 i 18. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu ? po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18.

3. W środę o godz. 18.00 ? nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna.

4. W piątek o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. przed Obrazem Jezu, ufam Tobie.

5. Sobotnia wieczorna Msza św. w Reczu jest odprawiana jako niedzielna dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.30 poświęcimy tornistry dzieciom z klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Po Mszy św. zapraszam do udziały w procesji fatimskiej podczas której odmówimy różaniec na ulicach naszego miasta.

7. Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę archidiecezjalną na Jasną Górę w dniach 25 ? 26 września.

8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.