Dziś jest wtorek, 28 wrzesień 2021. Imieniny: Luby, Wacława

Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

3. We wtorek w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. Ksiądz bp. Henryk na dwóch Mszach św. (o 15.00 i 16.00) udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej blisko 60 kandydatom.

4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie oprócz wtorku Msza św. o godzinie 18.00 z litanią do Serca Jezusowego i procesją. W czwartek poświęcenie ziół i kwiatów.

5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy św. o godzinie 18.00 dokonamy ponowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez Pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce, którego dokonali polscy Biskupi przed stu laty.

6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, uroczystość odpustowa w Pomieniu. Na jej obchód zapraszamy do Pomienia na godzinę 16.30.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.