Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 06.05.2018

VI Niedziela Wielkanocna

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: ?abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem?. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę spotkamy się przy krzyżach o godzinie 14.00 w Suliborku, Pomieniu, Nętkowie.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

7. Pierwsze spotkanie przygotowawcze dziećmi do uroczystości pierwszej komunii we wtorek o godzinie 16.30. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych również we wtorek, ale po Mszy św.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Piotr Wawrzyn, kawaler, rzym. kat., zam. w Choszcznie
Daria Susz, panna, rzym. kat., zam. w Suliborzu.
2. Przemysław Bednarek, kawaler, rzym. kat., zam. w Reczu
Anna Rożek, panna, rzym. kat., zam. w Sąpolnie.
zap. I