Dziś jest poniedziałek, 6 maj 2024. Imieniny: Judyty, Juranda

Ogłoszenia duszpasterskie 06.03.2016

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które w tym roku w naszej parafii przyjmują formę Misji Fatimskich i odbywają się od 6 do 12 marca. Cały program misji znajdziemy w gablotce parafialnej oraz w parafialnym biuletynie i serwisie internetowym.

2. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

3. Caritas rozpoczyna coroczną akcję dobroczynną. W zakrystii możemy otrzymać wielkanocne paschaliki i inne świece a także cukrowe baranki. Składane przy tej okazji ofiary staną się wsparciem dla ludzi starszych, chorych, a zwłaszcza dzieci.

4. Nasza parafia pragnie, podobnie jak w Adwencie przeprowadzić zbiórkę żywności dla najuboższych rodzin z naszej parafii. Produkty spożywcze będzie można na początek zostawić w koszu w kościele przy chrzcielnicy.

5. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej dnia 19 marca. Koszt wyjazdu około 30 złotych.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przeprowadzimy kolejną zbiórkę do puszek ofiar na Światowe Dni Młodzieży.

7. Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństwa gorzkich żali.

8. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Piotr Sylwester Paruch, rz. kat. zam. w Nętkowie
Ewelina Justyna Paruch z d. Stypuła, rz. kat. zam. w Nętkowie