Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2024

OBJAWIENIE PAŃSKIE

1. Dziś radujemy się Epifanią Boga, który objawia się całej ludzkości – reprezentowanej przez Trzech Mędrców – i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw, On pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami… Na zakończenie dzisiejszych Mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia i mamy pragnienie, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach.

2. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Misyjny Dzień Dziecka i w sposób szczególny pamiętamy o tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu. Chcemy wesprzeć ich różnorodną działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy po prostu cywilizacyjne), zatem dzisiejsza składka jest przeznaczona na wspomożenie Dzieła Misyjnego Kościoła.

3. W jutrzejszą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech to święto stanie się wezwaniem dla nas, abyśmy powracali do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, gdzie zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa – umiłowanego Syna Bożego i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

4. Życzymy radosnego obchodu dzisiejszego świątecznego dnia.