Dziś jest niedziela, 24 styczeń 2021. Imieniny: Felicji, Tymoteusza

Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2021

OBJAWIENIE PAŃSKIE

1. Przeżywamy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę.

2. Msze Święte z błogosławieństwem kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.

3. Odwiedziny chorych z komunią św. w piątek przed południem.

4. 10 stycznia przeżywmy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

5. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.