Dziś jest piątek, 26 kwiecień 2024. Imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2021

OBJAWIENIE PAŃSKIE

1. Przeżywamy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę.

2. Msze Święte z błogosławieństwem kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat ? ?Chrystus błogosławi temu domowi?). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.

3. Odwiedziny chorych z komunią św. w piątek przed południem.

4. 10 stycznia przeżywmy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.