Dziś jest niedziela, 16 styczeń 2022. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza

Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. Przed ołtarzem jest ustawiona choinka z bombkami z akcji ?paczka dla maluszka?, każdy może wziąć jedną z tych bombek i postąpić zgodnie z tym co jest z tyłu napisane.

3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

4. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 7.00 Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony. A od poniedziałku do piątku zapraszamy na plebanię na kakao i drożdżówkę.

5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nadal apeluję byśmy pomogli innym nabyć świece i opłatki przez zbieranie zamówień w swojej rodzinie lub pośród sąsiadów.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po Mszy św. we wtorek.

7. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.