Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

3. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Proszę u Pani katechetki zgłaszać dzieci z klas trzecich do przeżycia pierwszej komunii św. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłą środę 15 września, po Mszy św.

4. Dziękuję bardzo za wszelkie ofiary przeznaczone na odbudowę i renowację uszkodzonego muru oporowego na drodze krajowej nr 10 przy kościele w Słutowie. Powyższy mur, chociaż blisko pasa drogowego, jest w całości wybudowany na terenie kościelnym i dlatego obowiązek jego utrzymania spoczywa tylko na parafii. Do tej pory zebraliśmy połowę potrzebnej kwoty. Stąd też dalej proszę o ofiary dzięki którym będziemy mogli spełnić nasz obowiązek. Ofiary można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopertach na tacę.

5. Dzisiaj z racji ?Dnia solidarności z Afgańczykami? po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Dawid Mroczek ? Alicja Pater
2. Bartosz Więsko ? Klaudia Walus
zap. II
1. Jakub Skory ? Anna Haładyn
zap. I