Dziś jest piątek, 22 styczeń 2021. Imieniny: Anastazego, Wincentego

Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2020

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Podczas środowej nowenny o godz. 18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

4. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.

5. Intencja Żywego Różańca – lipiec 2020 r.: Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą. Karteczki są wyłożone koło obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6. W czasie wakacyjnym zawieszamy normalne działanie biura parafialnego. Wszelkie sprawy proszę załatwiać z księdzem po uprzednim umówieniu się przy okazji Mszy św.

7. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Łukasz Raźniewski – Marta Niewlaczyn
2. Maciej Bujak – Marta Kałużna
zap. I