Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2015

1. Dziś ? czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski (a nawet z zagranicy) spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy was, mili goście. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój waszego życia duchowego, religijnego i moralnego.

2. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

3. W środę o godz.18.00 ? nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna. W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza Święta przed obrazem Jezu, ufam Tobie.

4. W czasie wakacyjnym Mszy św. na filiach w dni powszednie nie ma.

5. Po zakończeniu roku szkolnego wprowadzamy w Reczu Mszę św. niedzielną odprawianą w sobotę o godzinie 18.00 dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie. W wakacje Msza św. niedzielna w Słutowie jest odprawiana w sobotę o godzinie 18.00.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego. Proszę również o ofiary na naprawę witraży w naszym kościele.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Piotr Biernacki, kawaler, rz. kat., zam. w Reczu
Małgorzata Maria Pietrzak, panna, rz. kat. zam. w Barnowie zap. III