Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019

III Niedziela Wielkanocna

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. Wspólny śpiew litanii z księdzem w przyszłą niedzielę o 14.00 w Słutowie, Rybakach i Głębokim.

5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi w naszej parafii 22 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 26 maja. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. w sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam przygotowujące się dzieci na pierwsze wspólne spotkanie w poniedziałek o godzinie 16.30. Z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych pragnę się spotkać we wtorek po Mszy św. wieczornej.

7. Spotkanie organizacyjne dla osób przygotowujących się do bierzmowania w czwartek 9 maja po Mszy św. wieczornej.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Szymon Adamcewicz ? Dorota Bylewska.
zap. II