Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2020

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
.
2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą ? zgodnie z dawnym polskim zwyczajem ? na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: ?Christus mansionem benedicat?. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
.
3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Intencje Żywego Różańca na styczeń są wyłożone koło obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Plan Kolędy:
- wtorek 07.01. od 16.00 Rybaki, Kraśnik i Grabowiec;
- środa 08.01 od 16.00 Słoneczna 2, 3a, 3b, 4, 5a, 5,b 6;
- czwartek 09.01. od 16.00 Słoneczna 7a, 7b, 9a, 9b;
- piątek 10.01 od 16.00 Słoneczna 11a, 11b; Polna, Złota, Rubinowa, Cicha, Sienkiewicza, Konopnickiej, Reja, Słowackiego, Kochanowskiego;
- sobota 11.01 od 10.00 Nętkowo;