Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

2. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

3. Zapraszamy wszystkich na wspólny różaniec w intencji Polski w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”, która w naszej Archidiecezji odbędzie się w środę, 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej, Nasza parafia jest przypisana do parafii Narodzenia N.M.P. w Cedyni gdzie modlitwa różańcowa będzie miała miejsce na wałach przeciwpowodziowych w Osinowie Dolnym o godz. 15.00. Informacje o wszystkich miejscach modlitwy różańcowej nad granicą są na stronie internetowej diecezji.”

4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Tym razem jednak z powodu pandemii zbiórka będzie miała ograniczony zasięg i będzie mogła się odbywać tylko w kościele i na przyległym terenie. Z racji Dnia papieskiego, jak co roku w naszym kościele będziemy mogli wysłuchać przed Mszą św. o godzinie 11.30, montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez dzieci ze szkoły podstawowej w Reczu.

5. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.