Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2015

1. Dziś ? dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zapraszamy na zmianę tajemnic w środę po nabożeństwie różańcowym i Mszy świętej. Jeśli będzie więcej chętnych osób, to być może uda się założyć nowe róże. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy przed Mszą Świętą wieczorną, o godz. 18.00.

4. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym.

5. Za tydzień XV Dzień Papieski, podczas którego o godzinie 9.00 w czasie Mszy św. usłyszymy po raz pierwszy nowopowstały zespół handchimes (handczajmes ? dzwonków ręcznych), a o godzinie 11.30 uczniowie szkoły podstawowej wykonają program słowno-muzyczny ?św. Jan Paweł II patron Rodziny?. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie u nas przeprowadzona przez Harcerzy.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.