Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 04.08.2019

XVIII niedziela roku

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

4. Jak każdego roku tak i w tym sierpniu (21.08 ? środa) powitamy w naszej parafii pielgrzymkę z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Pielgrzymi w liczbie około 60 osób najpierw spożyją obiad w Suliborzu, o przygotowanie którego proszę mieszkańców Rybak i Suliborza, następnie przyjdą do Recza na nocleg. Bardzo proszę o zgłaszanie chętnych do przyjęcia pielgrzymów.

5. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Jest to święto patronalne kościoła w Słutowie. Mszę św. odpustową przeniesiemy na najbliższą niedzielę o godzinie 8.30.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Maciej Jan Mrowicki ? Justyna Hanna Cechowska
2. Sebastian Arkadiusz Nogalski ? Magdalena Katarzyna Janik