Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGODrodzy parafianie i goście!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
Chrystus Pan zmartwychwstał ? i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie ? z całego serca wam życzymy.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami., a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny. zbieramy ofiary na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

3. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15 spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.

4. Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.