Dziś jest czwartek, 18 kwiecień 2024. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ogłoszenia duszpasterskie 04.03.2018

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.

3. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. Ofiary zbierane podczas drogi krzyżowej i gorzkich żali są przeznaczone na zakup nowego paschału do naszego kościoła oraz kwiaty do Bożego Grobu.

5. Od przyszłej niedzieli (w sobotę na Mszy św. o godzinie 18.00) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które w kościele parafialnym będą trwały do środy na Mszach św. o godzinie 9 i 18. Niedzielną Mszę św. w Suliborzu odprawimy wraz z nauką rekolekcyjną w sobotę o godzinie 17.00. Rekolekcje szkolne w Reczu będą miały miejsce w drugiej połowie maja przed sakramentem bierzmowania i pierwszej komunii św.

6. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie 17 marca. Koszt wyjazdu 20 zł., zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz biurze parafialnym.

7. Pod koniec kwietnia zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu, Malborka, Torunia i Płocka. Zgłoszenia przyjmuje ks. Piotr.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Patryk Krakowiak, Rzym. Kat., kawaler, zam. w Nętkowie
Marta Magdalena Krzemińska, Rzym. Kat., panna, zam. w Nętkowie.
2. Kamil Gwoździk, Rzym. Kat., kawaler, zam. w Choszcznie
Weronika Gabryszak, Rzym. Kat., panna, zam. w Pomieniu.
zap. II.