Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszy Świętej pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

4. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, czyli w sumie już niebawem.

5. W środę o godzinie 18 zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o 15 przeżyjemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. Proszę o zgłoszenia chętnych do udziału w pielgrzymce do Fatimy w dniach od 4 do 10 października. Oprócz pielgrzymki do Pani Fatimskiej w programie wyjazdu znajduje się wiele miejsc świętych i ważnych w Portugalii. Koszt wyjazdu wraz z przelotem z Berlina do Lizbony i z powrotem to 4.350 zł, które można wpłacić w trzech równych ratach od lutego do sierpnia 2024 roku.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.