Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2017

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Nasze, dziś rozpoczęte rozważania rekolekcyjne będziemy kontynuować do środy na Mszy św. o godzinie 18.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 7 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Po Maszy św. zapraszamy dzieci na plebanię na drożdżówkę i kakao.

4. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

5. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7, 15 i 18. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

6. Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne, prowadzone przez Huberta Kowalskiego, Piotra Pałkę i Jakuba Tomalaka w terminie 15-17.12.2017 r. w Reczu. Uczestnikami mogą być osoby, które na co dzień śpiewają, członkowie chórów, schol, kantorzy ale też każdy kto lubi śpiewać i chce się trochę podszkolić. Warsztaty poprowadzą wybitni kompozytorzy i dyrygenci z Krakowa. Koszt 50 zł, więcej informacji na plakatach.

7. Jak co roku nasza parafia przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, w tym roku ogarniamy pomocą Panią Katarzynę, która ma 45 lat i jest osobą samotną. Od dzieciństwa choruje na niewydolność nerek (jest po przeszczepie) oraz chorobę Parkinsona. Ponadto zmaga się z depresją wynikającą z traumy po zeszłorocznym pożarze mieszkania, w którym spłonął cały dobytek jej życia oraz śmiercią ojca, z którym dotychczas mieszkała. Spowodowało to, że w ostatnim roku choroba znacznie się posunęła. Obecnie ma duże problemy z poruszaniem się, komunikacją oraz prostymi czynnościami manualnymi. Zapraszamy do wzięcia z tablicy obok chrzcielnicy choćby jednej kartki z proponowaną pomocą. Potrzebne też są artykuły spożywcze i środki czystości, wszystko prosimy przynosić do kościoła i włożyć do kosza ustawionego przy tablicy.

8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.