Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Od początku września zanosimy do Boga modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku 11 września, obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

3. Tym bardziej serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00. Przypominam też o Koronce do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 15.00.

4. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godzinie 8.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to świetna okazja do podjęcia w naszej parafii modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie. Zapraszam na Mszę świętą o godzinie 18 po której przeżyjemy chwilę czuwania i adoracji w tej intencji.

6. Po wakacjach wznawiamy zwykłe godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16 do 18 oraz w sobotę od 11 do 13.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone tak jak w każdą inną pierwszą niedzielę miesiąca na cele kurialne.