Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2017

XXII Niedziela Roku

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: ?Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! [?] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem? (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa ? Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 9 i 18, w niedziele i święta o godz. 7, 9, 11.30, 18. W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy ? na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki ? na Koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 15. Okazja do spowiedzi w dzień powszedni 15 min. przed Mszą św.

3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18, pamiętajmy, że i my jesteśmy ?uprawną rolą?, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? ? oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Podczas tej Mszy św. dokonamy też Aktu poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Choć w tym roku nie organizujemy ?Dożynek? to podziękujmy jednak rolnikom za ich trud i prośmy Boga o wielkie wsparcie dla nich przy realizacji zadań w tym i przyszłym roku. Dokonajmy tego na specjalnej Mszy św. w naszym kościele w przyszłą niedziele o godzinie 15.00.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.