Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2016

XIV niedziela roku

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. Choć jest dopiero początek wakacji, nasza parafia myśli już o wrześniu i kolejnym roku szkolnym, dlatego pragniemy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ?Tornister Pełen Uśmiechów?. Celem akcji, podejmowanej w Polsce już po raz siódmy, a w naszej parafii po raz pierwszy, jest polepszenie warunków do nauki dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każde dziecko w oczach Pana Boga ma taką samą wartość. Przy chrzcielnicy ustawionych jest dwadzieścia pustych plecaków z przypiętym imieniem i klasą do której będzie uczęszczało w nowym roku szkolnym dziecko. Włączając się w tą akcję zabieramy pusty plecak do domu, aby stworzyć dziecku wyprawkę szkolną. W plecaku, który oddajemy do piętnastego sierpnia jest umieszczona na ulotce przykładowa lista potrzebnych rzeczy. Finansowa pomoc Państwa nie może zamknąć naszych serc na pomoc drugiemu człowiekowi. Zapraszamy do włączenia się do tej akcji.

3. Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

4. W środę zapraszamy o godz. 18.00 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z okazji patronalnego święta Apostolstwa Chorych, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w nowennowej modlitwie powierzymy tych wszystkich, którzy duchowo solidaryzują się z chorymi i którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.

5. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Grzegorz Marcin Pabich, rz. kat., kawaler, zam. w Reczu
Patrycja Mroczek, rz. kat., zam. w Reczu. zap. II