Dziś jest niedziela, 5 grudzień 2021. Imieniny: Saby, Kryspiny

Ogłoszenia duszpasterskie 03.06.2018

IX niedziela zwykła

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas odmawiania litanii do Serca Jezusowego na koniec Mszy św. o godzinie 18. Do czwartku po Uroczystości Bożego Ciała przeżywamy dni eucharystyczne z procesją z Najświętszym Sakramentem.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 15.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. Jest to również odpust w Pomieniu, który będziemy chcieli przeżywać na Mszy niedzielnej o godzinie 10.30.

6. W przyszłą i następną niedzielę będziemy zbierali ofiary na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży na koloniach organizowanych przez ?Caritas?

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Krzysztof Wolman
Jadwiga Czerniak
2. Adrian Kucharczyk
Natalia Woźniak
3. Piotr Jałowiecki
Alina Piotrowska
zap. I