Dziś jest piątek, 1 lipiec 2022. Imieniny: Haliny, Mariana

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2022

NAJŚW. MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI


1. Dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. W czasie każdej Mszy Świętej odmawiamy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Chcemy w ten sposób powierzać orędownictwu Królowej Polski wszystkie nasze rodziny, aby były miejscem kształtowania postaw prawdziwie chrześcijańskich i wzrastania w miłości do Boga i ojczyzny.

2. Dziś przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (1791 r.), która była dokumentem ustrojowym Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

3. Trwamy w Tygodniu Biblijnym, który stanowi zachętę do poznawania i rozważania słowa Bożego. Święty Paweł w Liście do Rzymian przypominał, że „wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa” (Rz 10,17).

4. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych Krzyżach lub w domach rodzinnych.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w środę 4 maja po Mszy św.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku w ustalonych porach, od godziny 17.00 okazja do spowiedzi. W sobotę o 6.30 wyjazd do Choszczna na Żywy Różaniec, o 15.00 nabożeństwo wynagradzające i zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi.

7. Wiosenny kurs przedmałżeński przeprowadzimy w naszej parafii w dniach 13 – 14 i 20 – 21 maja.

8. Najbliższa niedziela będzie czwartą Niedzielą Wielkanocy, tak zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza i Światowym Dniem Modlitwy o Powołania Kapłańskie.

9. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.